عامل اثرگذار در انتخابات امریکا

به گزارش وبلاگ نت ترکیه، میزان بالای حضور مردم آمریکا در انتخابات زودهنگام 2020 بیانگر احتمال ثبت یک رکورد جدید نسبت به میزان مشارکت مردم در انتخابات آمریکا به حساب می آید.

عامل اثرگذار در انتخابات امریکا

براساس گزارش پروژه انتخاباتی دانشگاه فلوریدا، 11 روز مانده تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تا کنون 51 میلیون نفر معادل 21 درصد از واجدین شرایط به صورت پستی و یا حضوری در انتخابات شرکت نموده اند.

مایک مک دونالد استاد علوم سیاسی دانشگاه فلوریدا به همراه دیگر کارشناسان سیاسی با توجه به میزان مشارکت مردم در انتخابات بر این باورند می گردد پیش بینی کرد که در امسال آمار شرکت کنندگان در انتخابات به 150 میلیون نفر خواهد رسید.

آمار حضور مردم آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در حدود 137 میلیون نفر بود.

به گفته کارشناسان مردم آمریکا در حالی امسال به نامزدهای خود رای می دهند که شیوع ویروس کرونا و شمار مرگ و میر و تاثیر این همه گیری بر اقتصاد تاثیر بسزایی بر رای مردم خواهد داشت.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون با مدیریت دولت ترامپ و عدم توانایی وی در مهار این ویروس کرونا تا کنون بیش از 221 هزار نفر در آمریکا جان خود را از دست داده اند و افراد زیادی در کشور بیکار شده اند.

با کم اهمیت دادن دولت ترامپ نسبت به خطر کرونا، محققان دانشگاه واشنگتن هشدار دادند که ویروس می تواند بیش از نیم میلیون نفر را در ایالات متحده تا خاتمه فوریه (اسفند) 2021 از بین ببرد.

فرایند افزایش بی سابقه شیوع ویروس کرونا در آمریکا در حالی رخ می دهد که دونالد ترامپ که به ادعای خود دیگر به ویروس کرونا مبتلا نیست در آخرین مناظره خود با جو بایدن دوباره بر کم اهمیت بودن کرونا تاکید نمود و گفت: همه گیری به زودی خاتمه خواهد یافت.

دکتر آشیش جها رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون گفت: ما امروز سخنانی از رییس جمهوری می شنویم که در ماه فوریه، مارس، آوریل و مه گفته بود که همه چیز رفع خواهد شد و ویروس از بین خواهد رفت.

دکتر جها در ادامه اضافه نمود: متاسفانه سخنان رییس جمهوری آن چیزی نیست که آمارها نشان می دهد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "عامل اثرگذار در انتخابات امریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل اثرگذار در انتخابات امریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید